Home O Spoločnosti Obchodné podmienky Kontakt Košík (0) Prihlásenie Registrácia
! ! ! AKCIOVÁ PONUKA ! ! !Obchodné a kuchynské váhyPočítacie váhyKontrolné váhyListové a balíkové váhyLaboratórne a medicínske váhy->Vreckové váhyPriemyselné váhy->Digitálne indikátoryVáženie vozidiel->Závažia a etalónyVáženie odpaduPRÍSLUŠENSTVO->KERNMARTESDINI ARGEOT SCALEMOTEXRADWAG

Zákaznícke riešenia

V spolupráci s našimi partnermi realizujeme aj náročnejšie projekty, napríklad dávkovacie systémy alebo riešenia pre kontinuálne váženie.

Príprava a dávkovanie zmesí

Riešenie umožňuje automatizovanú prípravu a následne dávkovanie hotovej zmesi. Systém pozostáva zo zásobníkov jednotlivých zložiek (max. 64), zo zásobníka na hotovú zmes so snímačmi hmotnosti a riadiacej a vyhodnocovacej jednotky. V pamäti možno uložiť niekoľko „receptúr“ výsledných zmesí. Prípravu a dávkovanie možno monitorovať pomocou PC.

schéma miešacieho a dávkovacieho systému


Ďalšou variantou tohto riešenia je prípad, keď zákazník požaduje dávkovanie len jednoho druhu materiálu.

dávkovací systém

 

Diferenciálne dávkovacie váhy

Diferenciálne dávkovacie váhy zisťujú požadovanú dávku meraním úbytku materiálu v zásobníku. Zásobník je uložený na snímačoch hmotnosti alebo vážiacej plošine a disponuje vynášacím zariadením (najčastejšie elektricky poháňanou skrutkovnicou). Riadiaca jednotka systému riadi rýchlosť a množstvo dávkovaného materiálu a jeho dopĺňanie. Pomocou skrutkovice sa dajú dávkovať sypké aj polotekuté materiály (pasty).

diferenciálne dávkovacie váhy

 

Kontinuálne váženie

Systém meria množstvá sypkého materiálu (piesok, štrk, uhlie) prepravovaného pásovým dopravníkom. Typickú pásovú váhu tvorí okrem samotného dopravníka jedna alebo viac valčekových stolíc podložených snímačom hmotnosti, snímač rýchlosti pásu, riadiaca a vyhodnocovacia jednotka a v prípade potreby aj regulátor rýchlosti pohybu pásového dopravníka.

schéma pásovej váhy